novinky

Soutěž Nastartujte se 2022 pro začínající podnikatele zná své vítěze

Praha, 1. listopadu 2022 – Jubilejní, v pořadí už 10. ročník grantového programu Komerční banky a Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) pro začínající podnikatele s názvem Nastartujte se, zná své vítěze. Porota vyhodnotila jako nejlepší projekt Tackera zaměřený na povzbuzující nápoje bez chemie, umělých barviv či konzervantů.

„Jde o grantový program, který má za cíl podporovat lidi s dobrým nápadem a vizí bez ohledu na věk, podnikatelskou minulost či zkušenosti. Pro začínající podnikatele je i projekt AMSP ČR ´Svou cestou´, který nabízí aktivity právě jim,“ vysvětluje Eva Svobodová, generální ředitelka AMSP ČR.

Porota soutěže byla složena ze zástupců partnerských subjektů, kterými byly Komerční banka, Performia, spol. s r.o., Fakturoid s.r.o., Stable.cz s.r.o., TECHNOLOGICKÉ CENTRUM Hradec Králové z. ú., Webmium, portál iPodnikatel.cz, eLegal, Pardubický podnikatelský inkubátor, z.ú. a Startup Box.

„Letošní ročník byl napínavý do poslední chvíle, vítězné projekty nakonec dělilo od sebe jen několik málo bodů,“ přiblížila Zuzana Mezerová, manažerka small business segmentu retailového bankovnictví Komerční banky. „Věřím, že se vítězným projektům bude dařit také na trhu, oceněným začínajícím podnikatelům přeji, aby úspěšně nastartovali svou vlastní cestu, “ dodala.

Porotkyně a porotce zaujal tento popis vítězného projektu Tackera: „Chceme dokázat, že i povzbuzující nápoje mohou být tvořené složkami přírody a vypité tak s dobrým a příjemným pocitem. Naše produkty jsou bez chemie, umělých barviv či konzervantů. Používáme přírodní extrakty z bylin, lyofilizované ovoce a přírodní sladidla. Zároveň se snažíme myslet na naši planetu, a proto k balení používáme plně recyklovatelné a ECO-friendly sáčky.“

Druhou příčku obsadil projekt NAP – Dog protein bar, který sám sebe popsal takto:

„Jsme firma, která vyrábí outdoorové jídlo pro psy. Na trhu nám chybělo nutričně vyvážené psí jídlo, které by bylo skladné a nejlépe i lehké… Při balení na túry totiž oceníme ušetření každého gramu v batohu.“

Třetí skončil projekt Traffic Smart, který využívá neuronovou síť k analýze aktuální dopravní situace s cílem zvýšit nejen plynulost, ale i bezpečnost dopravy a z dlouhodobého hlediska snížit náklady na provoz a údržbu dopravní infrastruktury.

Udělena byla také Cena veřejnosti. Tu získal projekt Mamio, který chce být první středoevropskou aplikací pro mámy. „Chceme mámám nabídnout bezpečnou a moderní podporu do jejich mobilu a tím skrze technologie usnadnit mateřství,“ vysvětlují jeho autorky.

Mezi Top 5 projektů se zařadily ještě projekty reKáva a LENKY. Další podrobnosti o projektech najdete na webových stránkách nastartujtese.cz.

Tisková zpráva ke stažení zde:
TZ-2022-11-01-NASTARTUJTE SE 2022_Výherci