novinky

Seznamte se s vítězi soutěží eŽena a eManuel

Praha, 1. listopadu 2022 – Už podruhé letos představuje Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) ve spolupráci s nadnárodním balíkovým přepravcem, společností General Logistics Systems Czech Republic s.r.o. (GLS), vítěze ve dvou kategoriích soutěží podporujících e-commerce v drobném podnikání. Jde o soutěž eŽena pro drobné podnikatelky a soutěž eManuel pro řemeslníky.

„Cílem soutěže eŽena je ocenit práci drobných podnikatelek a zviditelnit jejich schopnosti, samostatnost a kvalitu služeb. Soutěž je určena pouze ženám, které v rámci podnikání provozují vlastní e-shop nebo jej plánují založit, a posílají z něj balíky svým zákazníkům,“ říká Eva Svobodová, generální ředitelka AMSP ČR.

„Vzhledem k tomu, že se zabýváme balíkovou přepravou, podporujeme hlavně projekty, jejichž součástí taková přeprava je,“ vysvětluje Pavel Včela, Division Manager, General Logistics Systems Czech Republic.

Soutěž eManuel, pořádaná pod projektem AMSP ČR „Fandíme řemeslu“, podle Evy Svobodové již druhým rokem hledá inspirativní příběhy řemeslníků, kteří úspěšně překonali mnohá úskalí v podnikání, zakládají si na dobrém jménu a čestném jednání. Současně jde v soutěži o řemeslné podnikání, jehož součástí je odesílání balíků prostřednictvím přepravních služeb.

Kšandy, hole, hračky
Vítězka soutěže eŽena, Denisa Huňatá, šije společně s dcerou designové kšandy. Snaží se ukázat, že kšandy „seknou“ také ženám. Šijí kšandy na míru zákazníkovi, vytvářejí vlastní motivy, ze kterých vznikají i celé kolekce dalších doplňků.

Druhou příčku obsadila Pavla Francke. Zatímco byla na mateřské dovolené, založila bývalá běžkyně na lyžích vlastní značku běžeckých holí HAAKON a vymyslela unikátní službu výměny zlomených holí, která nemá na trhu obdoby.

Třetí se umístila Hana Šormová, maminka, autorka dětských knížek a spolumajitelka nevšedního hračkářství TAKARO, které se zaměřuje na smysluplné lokální hračky. Hana Šormová získala zároveň Cenu veřejnosti.

eManuelem se stala rovněž žena
Také v soutěži eManuel je shodou okolností vítězkou žena. Hana Rosenbergová je zároveň držitelkou ocenění Cena veřejnosti.

Od svatebních šatů ji láska ke psům zavedla k výrobě obojků a vodítek. Zakládá si na originalitě, a proto u ní vznikají jedinečné designy, které si klienti mohou zakoupit nejen pro svého pejska v podobě obojku nebo vodítka, ale také pro sebe ve formě čelenky či nákrčníku. Vše testuje sama v praxi, aby byly výrobky nejen krásné, ale hlavně funkční.

Druhé místo obsadil Jan Straka. Celý jeho příběh začal předělávkou domácí pracovny v roce 2019. V té době zjistil, že pokud si svůj stůl chce vybavit dřevěnými masivními doplňky, tak v ČR nemá šanci, pokud nechce lamino, plast a podobné materiály. Nechtělo se mu zboží dovážet, když má svou truhlárnu. S kolegy proto navrhli a vyrobili první prototypy, které jim sice připadaly „příšerné“, ovšem kupodivu vzbudily zájem kamarádů a přátel.

Martin Nani, který se v soutěži eManuel umístil třetí, začínal ve svém oboru již od mladí s tátou, který začal podnikat již v roce 1992 jako topenář a instalatér. I když se s otcem jejich cesty rozešly, práce mu zůstala koníčkem, který by za nic nevyměnil a bere ho jako poslání.

Mezi Top 10 podnikatelek se v soutěži eŽena zařadily:

 • Pavla Francke
 • Iveta Hlobilová
 • Iveta Hochmannová
 • Denisa Huňatá
 • Monika Rummler a Markéta Šťastná
 • Adriana Šoltésová
 • Hana Šormová
 • Petra Špotáková
 • Markéta Švrčková
 • Martina Trmalová

 

Top 5 řemeslníků ze soutěže eManuel:

 • Pavla Francke
 • Denisa Huňatá
 • Martin Nani
 • Hana Rosenbergová
 • Jan Straka

 

Více na www.podnikavazena.cz a www.fandimeremeslu.cz

Tisková zpráva ke stažení zde:
TZ-2022-11-01-eŽena a eManuel

 

Generální partner soutěží eŽena a eManuel: