novinky

REGISTRACE RODINNÝCH PODNIKŮ OTEVÍRÁ NOVÉ MOŽNOSTI PRO RODINNÉ FIRMY A ŽIVNOSTI V ČR

Z výsledků našeho posledního průzkumu od agentury IPSOS (http://amsp.cz/80-pruzkum-amsp-cr-rodinne-firmy-a-restart-hospodarstvi/) vyplývá klíčová myšlenka, že jsou rodinné firmy tahouny v krizi a chtějí investovat, proto si myslíme, že je to segment, který stojí za pozornost.

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR  připravila projekt Registrace rodinných podniků České republiky, který otevírá nové možnosti pro rodinné firmy a OSVČ v ČR.

Rodinné podniky jsou základem naší ekonomiky. Jejich vývoj bude určovat prosperitu naší země. Proto by v souladu s evropským trendem měli získávat výhody jako např. daňové úlevy, propagaci, cílené strukturální výzvy a programy, pro mladou generaci výuku specifik rodinného podnikání na univerzitách a další. Registrovaný podnik získá možnost užívat oficiální logo Rodinný podnik České republiky, které je známkou kvality a etiky podnikání. Registrované podniky mohou nyní také využít zvýhodněné bankovní produkty pro malé a střední podniky připravené Českomoravskou záruční a rozvojovou bankou, a.s. Od 1.4.2020 mají žádat o zvýhodněné úvěry a záruky v rámci programu EXPANZE a GEN-záruka v programu ZÁRUKA 2015 až 2023.

Jak získat osvědčení rodinného podniku

Osvědčení Rodinný podnik ČR je vydáváno na základě splnění definice o rodinném podnikání. Registrace rodinného podniku je schvalována Výborem pro rodinné podnikání a registraci rodinných podniků, který je složen ze zástupců AMSP ČR, MPO, HK ČR a ČMZRB.

Jste-li rodinná obchodní korporace, či rodinná živnost ve smyslu Definice rodinného podniku, stačí vyplnit registraci, doložit dokumenty v závislosti na tom, zda žádáte jako firma, nebo OSVČ a zaplatit registrační poplatek. Ten činí v případě OSVČ 200 Kč bez DPH, u rodinných korporací se pak odvíjí v závislosti na velikosti. Po schválení žádosti obdržíte Osvědčení a po 3 roky máte právo používat označení „Rodinný podniky Česká republika“. Registrované rodinné podniky obdrží Osvědčení a právo používat oficiální logo “Rodinný podnik Česká Republika”. Seznam registrovaných rodinných podniků ČR je také zveřejněn na www.businessinfo.cz.

Veškeré informace včetně podmínek registrace a postupu naleznete na stránkách AMSP ČR.

Možnosti registrace využívá stále více rodinných podniků. Připojte se k nim také a získejte tak právo používat oficiální označení:

 

 

 

Informační leták ke stažení ZDE.